Jak mogę zapisać się na test w kierunku SARS-CoV-2?

Zlecenie na test może wystawić również lekarz, który przyjmuje pacjentów w placówkach Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej lub lekarz dyżurujący na Teleplatformie Pierwszego Kontaktu (TPK)

Po wystawieniu zlecenia na test otrzymasz SMS z systemu eKolejka

W wiadomości znajdziesz propozycję miejsca i godziny pobrania wymazu. Możesz zaakceptować lub odrzucić proponowany termin i lokalizację. W drugim przypadku koniecznie kliknij w link, który jest podany w wiadomości z systemu eKolejka. Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony do strony internetowej, gdzie możesz samodzielnie wskazać datę i miejsce pobrania wymazu do testu na koronawirusa.

Najbliższe punkty pobrań:

Jak dowiem się o wyniku testu?

 

Każda osoba posiadająca aktywne Internetowe Konto Pacjenta otrzyma powiadomienie SMS o dostępności wyniku testu w systemie IKP. Jeżeli pacjent nie posiada wyżej wymienionego konta, powinien skontaktować się z lekarzem POZ w celu uzyskania informacji.

Gdy otrzymasz wynik POZYTYWNY

oznacza to,  że jesteś zakażony koronawirusem. Twoja kwarantanna automatycznie zmienia się w izolację. Powinieneś zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.

Izolacja domowa trwa 7 dni, licząc od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Przy czym lekarz POZ może podjąć decyzję o konieczności jej przedłużenia, jeżeli twój stan zdrowia będzie tego wymagał.

Gdy otrzymasz wynik NEGATYWNY

oznacza to, że nie jesteś zakażony koronawirusem i Twoja kwarantanna automatycznie się zakończyła.